Psychologia odchudzania, czyli jak skutecznie i zdrowo schudnąć

Nadwaga to choroba cywilizacyjna, z którą boryka się znaczna większość społeczeństwa na świecie. Tak twierdzą lekarze i tak naprawdę nie mają złotego środka na rozwiązanie tego problemu. Nie mają bo upatrują źródło nabierania zbędnych kilogramów tylko i wyłącznie w jedzeniu i stylu życia ówczesnego społeczeństwa.

A tak naprawdę to przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, ponieważ jest to tylko skutek. Natomiast źródło nadwagi czy otyłości tkwi w naszym umyśle.  I tak naprawdę nie jesteśmy na to skazani do końca życia. Wystarczy, że wykonamy pewną pracę nad sobą, aby wszystko poprowadziło nas do naszej prawidłowej wagi.

Nazywam się Sylwia i przez wiele lat borykałam się z bardzo dużą nadwagą. Osiągnęłam wagę prawie 110 kg w styczniu 2016 roku. Moja otyłość zagrażała już mojemu życiu. Pojawiły się choroby powiązane z dużą nadwagą, takie jak cukrzyca, cholesterol, bóle nóg i kręgosłupa oraz wysokie ciśnienie.

Jako samozwaniec psycholog zaczęłam szukać przyczyny w moim umyśle, ponieważ wiedziałam, że i tak kolejna próba przejścia na dietę skończy się kolejnym moim fiaskiem. No i znalazłam. Przeszłam własną transformację i schudłam ponad 50 kg. Obecnie ważę 52 kg przy wzroście 162 cm. Pragnę nadmienić, iż w moim wieku ( 45 lat) trudno jest schudnąć, ale pomimo tego mi się udało. A to tylko i wyłącznie dzięki wewnętrznym przemianie.

Książka opisuje moje własne doświadczenia z transformacją i procesem odchudzania, a także jest poradnikiem, który może być pomocny dla wszystkich osób zmagających się nadmierną otyłością.

Dlatego podzielona jest jakby na dwie części. Pierwsza część omawia psychologiczne wzorce odpowiedzialne za przybieranie na wadze. Druga część opisuje działanie naszego metabolizmu, zasad zdrowego żywienia, oczyszczania i diety.

W sprawie książki zapraszam do kontaktu sylla118@gmail.com

www.swiadomosczycia.pl

Oto moje zdjęcie przed kuracją odchudzającą

Tak wyglądam obecnie