Technika figury osiem- jako sposób na uwolnienie

Technika ta jest przetłumaczona z linku podanego w ostatnim artykule Kobry.  Metoda ta może być stosowana dla ludzi, implantów, okoliczności, bólu, chorób, instytucji, rzeczy, pragnień, przekonań, systemów myślowych, nałogów, przyzwyczajeń, negatywnych emocji, uprzedzeń, starych wzorców, które mają kontrolę nad nami i od których chcemy się uwolnić.  Polecana przez praktykujących jako bardzo skuteczna metoda.

Według pani Krystal ” Figura 8 jest symbolem, który umożliwia osobie chronić jej własną przestrzeń, lub terytorium i jednocześnie chroni przed wkraczaniem w przestrzeń innych.  Zaleca się, aby w kręgu przeciwnym do twojego, była tylko jedna osoba podczas ćwiczenia Figury Osiem.  Uniknie się przez to  własnych, oddzielnych reakcji na innych ludzi.

Oto jak działa wizualizacja Figury Osiem:

1.  Wyobraź sobie, że siedzisz, lub stoisz w kręgu złotego światła znajdującego się na Ziemi dookoła twoich stóp.  Średnica kręgu to długość twoich rozpostartych ramion wraz z wyprostowanymi palcami.

2.  Zwizualizuj drugi krąg złotego światła bezpośrednio przed tobą niemal tej samej wielkości jak twój, który dotyka, lecz nie zazębia się z twoim kręgiem.

3.  Zaczynając od punktu, gdzie dwa kręgi się stykają zwizualizuj neonowe, niebieskie światło przepływające wokół po drugim kręgu w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara, aż do zakończenia.

4.  Następnie pozwól światłu płynąć przez lewą część twojego kręgu, za twoimi plecami, dookoła prawego boku, aż do cutting-the-ties-that-bind-300x218punktu gdzie kręgi się stykają tak, aby uzyskać Figurę Osiem.

5.  Kontynuuj wizualizację Figury Osiem z neonowym, niebieskim światłem przez dwie minuty, rano i wieczorem jako przygotowanie do zerwania powiązań.  Albo krótko, jeśli masz potrzebę w ciągu dnia, gdy kiedykolwiek poczujesz, że starasz się kontrolować kogoś, lub gdy poczujesz, że pozwalasz komuś na kontrolowanie ciebie.

Wszystkie te obrazy muszą być wizualizowane na ziemi. Gdy któreś z nich wydają się unosić nad ziemią, zapytaj Wyższą Świadomość o to, jak umiejscowić je mocno na ziemi przed dalszym kontynuowaniem ćwiczenia. Może się zastanawiasz nad znaczeniem neonowego, niebieskiego światła.

Pani Krystal odkryła, że to neonowe światło ma efekt przyciągania wyobrażeń danej osoby do jej własnego kręgu.  Jest to ważny krok w pomocy niwelowania powiązań dwóch osób.  Neonowe, niebieskie światło także pomaga obu osobom pozostać wolnymi od ingerencji lub bycia kontrolowanym przez drugą osobę.

Jeżeli ćwiczysz Figurę Osiem jako przygotowanie do przecięcia więzów z kimś, kto cię bardzo wykorzystywał lub znęcał się nad tobą, możesz zauważyć, że ta osoba nie chce pozostawać w swoim kręgu.  Musisz wtedy użyć swojej wyobraźni, aby znaleźć sposób na utrzymanie jej w jej kręgu.  Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas tych dwóch tygodni praktykowania Figury Osiem zaczynasz klarować powiązania pomiędzy tobą i tą drugą osobą.  Więc może się okazać, że musisz wykazać się kreatywnością, aby utrzymać ją w kręgu.  Może będziesz musiał rozciągnąć krąg w górę w postać cylindra, lub będziesz musiał „wznieść” szklane ogrodzenie.  Może będziesz musiał nawet położyć pokrywę na wierzch tego ogrodzenia.  Może będziesz musiał przygwoździć ogrodzenie u podstawy.

Na przykład jeden z moich uczestników podczas praktykowania Figury Osiem jako przygotowania do zerwania więzów z jego ojcem „zobaczył” tygrysa w Figurze Osiem. Musiał praktycznie wznieść fortecę, aby utrzymać tygrysa w środku.  Musiał przytwierdzić półmetrowej grubości cylinder z pleksiglasu wielkimi gwoździami i nitami do litej skały, aby to wszystko było stabilne.  Wizualizacja tygrysa w Figurze Osiem poruszyła nim tak bardzo, że wywołała ponownie koszmary, które miał jako małe dziecko.

Po praktykowaniu Figury Osiem przez dwa tygodnie, będziesz gotów do przecięcia więzów.  W kilku kolejnych wydaniach Atlantis, zagłębimy się bardziej w proces przecinania więzów.  Ale zanim zaczniemy, jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której musicie wiedzieć.  Poprzez przecięcie więzów nie pozbywacie się związku z daną osobą.  Na przykład przecinanie więzów z twoją matką, czy ojcem nie oznacza, że zaprzestajesz jakichkolwiek relacji z nimi.  Oznacza to, że świadomie przechodzisz proces, w którym zdajesz sobie sprawę z uwiązania, i ze je rozwiązujesz, lub przecinasz tak, aby te relacje mogły wzrastać w zdrowy sposób.

Przecinanie tych więzów pomaga ci być wolnym.. wolnym od poczucia bycia kontrolowanym, wolnym od bólu, wolnym od gniewu, wolnym aby żyć dalej i żyć w pełni. I pamiętajcie, że Figura Osiem jest tylko rozgrzewką, lekkimi wyobrażeniami, przygotowaniem.  Nie zrywacie więzów praktykując Figurę Osiem.  Będziecie się uczyć jak zrywać więzy w kolejnym wydaniu. Jest to sprawdzona technika, która jest używana z powodzeniem przez ostatnie dziesięć lat.