Oczyszczanie stawów

Toksyny i zakwaszająca organizm żywność są głównym powodem pojawiania się z biegiem czasu złogów w torebkach stawowych. Oczywiście proces zachodzi latami i objawia się zgrubieniami w miejscach zgięć palców u rąk i stóp  itp.. Odpowiedzialny za to jest kwas szczawiowy, który unieruchamia stawy.

W pierwszej kolejności odczuwamy ból w stopach, stawach i kolanach oraz w innych miejscach. Toksyny kumulują się wzdłuż kręgosłupa do ramion, barków, szyi i palców u rąk. Zatem zanieczyszczony organizm jest główną przyczyną utraty elastyczności naszych stawów.

Metoda na oczyszczenie stawów.

Kuracja liśćmi laurowymi wymaga szczególnej uwagi. Otóż należy wywar pić małymi łyczkami i w odstępach czasu, ze względu na to, iż mikstura może wywołać krwotok.

W trakcie kuracji mogą wystąpić bóle w stawach, a nawet czasowe unieruchomienie.

Kuracja trwa 3 dni

5 g liści laurowych zalać 300 ml wrzątkiem i gotować 5 minut. Następnie przełożyć do termosu i pozostawić na 3-4 godziny, aby powstał odpowiednio stężony roztwór. Po tym czasie przecedzić przez sito. Przygotowany wywar stosuj następnego dnia. Najlepiej przecedzić go wieczorem i rano zacząć pić.

Uzyskany płyn pije się powoli, małymi łykami w ciągu 12 godzin.

Na drugi i trzeci dzień wykonujemy ten sam wywar i pijemy jak pierwszego dnia. Po skończonej kuracji najlepiej wykonać lewatywę, gdyż zanieczyszczenia mogą utkwić w jelicie i wywałać odczyn alergiczny.