Medytacja splotu słonecznego

Linia Hary dość tajemniczy punkt, znajdujący się w okolicach pępka. Stanowi ona trzecią czakrą odpowiedzialną za naszą moc i siłę. W tym miejscu znajduje się energetyczne połączenie z kosmosem oraz z innymi wymiarami. Ma ona za zadanie utrzymywanie naszego połączenia z duszą i ze źródłem.

Okolice splotu słonecznego to też miejsce podpięć innych istot pod naszą energetykę. Ponadto lęk i stres też kumulują się w tym układzie. Czujemy to poprzez spinanie się brzucha, a dokładnie blokowanie splotu słonecznego.

Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo istotne miejsce energetyczne. Dlatego często, gdy jesteśmy przedmiotem ataków właśnie zakrywamy tą część ciała instynktownie.  W istocie jest to energetyczny portal do innych wymiarów.

Medytacja splotu słonecznego to ćwiczenie właśnie tego miejsca w okolicy brzucha. Ujrzyj i odczuj je, jako swego rodzaju rodzaj bramy.

Połóż ręce na swoim brzuchu w okolicy pępka. Zdaj sobie sprawę, że jest tam umocowany srebrny sznur, dzięki któremu jesteś bezpieczny, gdziekolwiek się znajdujesz. Jeśli masz ochotę, możesz posłuchać jakiejś muzyki relaksacyjnej, która sprawi, że nawiążesz ze sobą lepszy kontakt. Daj sobie czas na to, by wyciszyć się i zapomnieć o otaczającym cię świecie. Równie dobrze mógłbyś znaleźć się na odległej planecie, ponieważ środowisko, w którym przebywasz jest zupełnie nieważne. Teraz, w stanie całkowitego spokoju i zakotwiczona w sobie, skoncentruj się tylko na okolicy pępka. Po krótkim czasie pozwól rękom przeniknąć poprzez brzuch i zauważ, że wnikają one bardzo głęboko, a wraz z nimi ramiona i całe ciało przechodzą przez twój brzuch do nowego świata.

Czujesz, że znalazłeś się w energii, której nie znasz. To, co znajduje się wokół ciebie nie jest ani wodą, ani powietrzem.

Znalazłeś się w lepkiej i gęstej energii, lecz możesz tu oddychać. Dlatego proszę, zrób parę wdechów oraz wydechów i zacznij obserwować swoje otoczenie. Znalazłeś się w pewnego rodzaju morzu. Zobacz proszę, co teraz widzisz. Prawdopodobnie czujesz, dokąd masz teraz iść. (Szybko dotrze do ciebie, że zostałeś wyrzucony na brzeg morza i znajdujesz sie na plaży.)

Ty sam decydujesz o tym, co będziesz tam widzieć i robić. Warto zwiedzić plażę. Czy znalazłeś na niej jakieś muszle? Czy widzisz może jakieś zwierzęta? Czy może widzisz jakiś domek? Czy spotkałeś jakieś osoby? Jak odczuwasz ten świat? Czy czujesz się tu dobrze? Na początku tych podróży nie pozostawaj tutaj zbyt długo, ale później wracaj do tego szczególnego morza i oddychaj specyficzną energią tego miejsca, które może być odczuwane, jako lepko – gęstawe.

 

Gdy będziesz chciał już powrócić, połóż swe dłonie na pępku, wówczas ponownie znajdziesz się na Ziemi.