Powody, dla których chcesz mieć pieniądze

Pieniądze mają służyć Nam a nie My im

Bardzo dobre stwierdzenie, które przyszło mi jakiś czas temu do głowy. Pieniądz rządzi światem- niestety tak wygląda obecnie podejście do pieniędzy u większości ludzi. Materializm i skoncentrowanie się głównie na dobrach doczesnych spowodowało, że pieniądz stał się bogiem (napisałam specjalnie słowo” bóg” przez małą literę, ponieważ dla mnie on nie jest bogiem), czyli „złotym cielcem”.

Co spowodowało, że jest on jeszcze bardziej znienawidzony i opluwany przez wielu ludzi. Fakt faktem, że skoncentrowanie na nim swojego życia oddziela nas od naszego duchowego Ja, a tym samym od człowieczeństwa, albo jak to ująć od bycia człowiekiem z sumieniem. Ale w głównej mierze nie jest to wina pieniędzy, tylko nas samych. My do tego doprowadziliśmy i daliśmy się zmanipulować mechanizmowi mamony. Nasz umysł, a raczej program ogólnospołeczny spowodował, że one w naszym życiu zaczęły odgrywać naczelną rolę. Życie w większości ludzi opiera się na przetrwaniu w tym trójwymiarowym świecie, a nie rozwijaniu i pogłębianiu samych siebie i odnajdowaniu prawdziwych przyczyn naszych cierpień. Zapomnieliśmy, kim naprawdę jesteśmy. Jako naczelny nas wódz (pieniądze) wywołują w nas najgorsze instynkty, działania, emocje i uczucia jak chciwość, nienawiść, złość, nieuczciwość, zabójstwa, kradzieże itp. Powodują, że człowiek drugiego człowieka utopilibyśmy w przysłowiowej łyżce wody.

Ale tak naprawdę powodem tego nie są pieniądze tylko nasz stosunek do nich

Pieniądze nie są złe tylko ich hierarchizacja na piedestale naszego życia

Zatem w jaki sposób należy je traktować ? Przede wszystkim, jako środek do realizacji naszych celów życiowych, kreacji naszych potrzeb i pomysłów. Rozwijania twórczości naszego Ja i materializacja i zaspokojenia naszych potrzeb poprzez radosne ich otrzymywanie i wydawanie. Dobrobyt sam w sobie nie jest czymś złym, ale to w jaki sposób go traktujemy i jaką odgrywa rolę w naszym życiu. Wyobraź sobie sytuację, że jesteś zupełnie bezpieczny, masz wszystko czego potrzebujesz. Co wtedy myślisz i czujesz ? To pytanie da ci odpowiedź na wiele tematów dotyczących twojej własnej istoty, a przede wszystkim wyjawi ci prawdziwą przyczynę dążenia do pieniędzy.

Jeżeli powodem tego, że chcesz więcej pieniędzy jest ich niedostateczna ilość, brak ci do pierwszego to wynika z twojego wewnętrznego lęku o byt, braku poczucia wewnętrznego bezpieczeństwa, która mobilizuje Cię do ciągłej walki o przetrwanie ciebie i twoich bliskich. Środowisko wokół nas również utrzymuje nas w poczuciu lęku i strachu o byt materialny. Dlatego skoncentruj swoje, myśli na poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej. Postaraj się już teraz uruchomić w sobie poczucie własnej wartości, jako istoty kreatywnej, bezpiecznej tu i teraz. Bo nią jesteś. Polecam książkę E.Tolla „Potęga Teraźniejszości”, która między innymi mówi o byciu świadomym siebie tu i teraz. Przedstawia jak przestać żyć przeszłością i martwić się o przyszłość.

Lęk, strach i brak bezpieczeństwa są programami naszego umysłu, podtrzymywanymi i propagowanymi przez ogólny system, przez co wielu ludzi ma kłopoty finansowe i wpada w tarapaty, związane z pieniędzmi. Nie zdając sobie sprawy, że powodem tego nie jest brak tzw. koniunktury, czy pech lub inne zdarzenia losowe, a właśnie programy, które równie wpływają i utrwalają ( jak katalizator) nasz schemat finansowy. Wydarzenia życiowe są tylko tego wynikiem.  W nasz schemat finansowy wpisane są czynniki zewnętrzne. Gdy wokół siebie słyszysz, że jest kryzys to po pewnym czasie w twoim domu (życiu) też pojawia się kryzys- tak to działa.

Ciągłe udowadnianie sobie, że jestem wystarczająco dobrym, lub potrzeba zaspokojenia swojego ego poprzez odnoszenie sukcesów, a także potrzeba coraz więcej i więcej również wynika z naszego wewnętrznego lęku, który generowany jest przez program poczucia niskiej wartości.

Zarabianie pieniędzy z tzw. niskich pobudek powoduje, że zamieniasz się w istotę bez serca, czci i wiary, która tak naprawdę chce zaspokoić swoje ego i dąży do uzyskania własnej wartości poprzez otoczenie się dobrami materialnego. Niestety nie tędy droga.  Stąd tyle oszustw, manipulacji, chciwości, zazdrości i nieuczciwości w naszym świecie. A tym samym generowanie zła i ciemności. Wszystko tak naprawdę wynika z naszego niskiego poczucia wartości, udowadnianemu nam na każdym kroku poprzez program trzymania nas w lęku i strachu. Dlaczego tak się dzieje? Bo przyczyn naszych podświadomych cierpień szukamy na zewnątrz, a nie wewnątrz siebie. Przestaliśmy słuchać siebie, a rozwiązania szukamy u różnego typu guru, terapeutów, psychologów i w środowisku, które jest odbiciem przedstawianej nam iluzji. Co tylko nas trzyma w naszych problemach i cierpieniach.

Słuchaj siebie, zadawaj sobie pytanie, a wszechświat da ci odpowiedź

W jaki sposób ? W taki abyś mógł zrozumieć i pojąć, w jakiej sytuacji jesteś uwikłany. Nieraz są to tzw. dziwne zbiegi okoliczności w twoim życiu lub nagły przebłysk świadomości. Zadawaj sobie pytania, gdy jesteś na poziomie własnej świadomości, kiedy twój umysł jest wyciszony i nie generuje myśli. Wtedy właśnie funkcjonujesz TU i Teraz. Nie zajmujesz się przeszłością ani przyszłością.

Bycie świadomym TU i TERAZ daje poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości, (kim tak naprawdę jestem) i uwalnia od wzorców i programów umysłu. Bycie świadomym siebie to kontrola nad swoim umysłem i nad tym, co się wokół ciebie dzieje. Świetna sprawa- ostatnio doświadczam tego każdego dnia