Oczyszczanie nerek

Wszystkie organy w układzie  pokarmowym i wydalniczym są ważne ponieważ każdy z nich pełni swoją indywidualną funkcję, jaka nigdy nie zostanie zastąpiona przez inny narząd. Tymbardziej, że praca jednego organu ma wpływ na inne i dysfunkcja jednego z nich odbija się czkawką w całym organizmie.

Nerki stanowią cześć układu wydalniczego, która odpowiada za wydalanie moczu i szkodliwych produktów uzyskanych w procesie przemiany materii. Prawidłowa ich praca jest niezwykle ważna kwestią, a ich niewydolność może uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie. Dlatego ważne jest ich regularne oczyszczanie

Symptomy zanieczyszczonych nerek

Objawy zanieczyszczonych nerek widoczne gołym okiem to:

-worki pod oczami

-ciemnobrązowe koła wokół oczu

-białe plamki na paznokciach

-wysokie lub niskie ciśnienie

-bóle w dolnych i przednich częściach brzucha

-ciemny mocz

-częste wychodzenie do łazienki, uczucie pełnego pęcherza. Częste tez problemy z pęcherzem

– mała ilość oddawanego moczu.

Metody oczyszczania nerek

Kuracja 1

Kuracja ta trwa około 6 tygodni i rozpuszcza kamienie nerkowe, poprawiając funkcjonowanie tych organów. Przy wrażliwym organizmie rozpoczynamy od połowy porcji. Przy tej kuracji należy pić codziennie 2-3 litry wody niegazowanej. Wskazane jest ograniczenie lub nawet zaprzestanie spożywania kawy i herbaty w okresie oczyszczania organizmu. Zaleca się obserwacje reakcji organizmu. Należy zwrócić uwagę na kolor i zapach moczu. Może być on zanieczyszczony, ciemniejszy i przykry w zapachu. Zaleca się tą kurację powtarzać co pół roku
Zestaw używanych składników:
– 3 torebki korzeni – mieszanka Hydrangea / Gravel / Marshmallow (hortensja / sadziec / prawoślaz)
– 4 pęczki świeżej natki pietruszki
– Goldenrod Tincture (nalewka z nawłoci) – jeśli jest uczulenie należy ten preparat wyłączyć z kuracji
– Ginger (imbir) – kapsułki
– Uva Ursi (mącznica lekarska) – kapsułki
– Sok wiśniowy (koncentrat) – pojemność 240 ml
– Witamina B6 – kapsułki 250mg
– Magnesium oxide – kapsułki 300mg
– Gliceryna roślinna spożywcza
Pierwszy dzień kuracji:
Do niemetalowego naczynia wsypać 1 torebkę suchych korzeni Hydrangea/Greavel/Marshmallow i zalać 2 i 1/2 litrami zimnej wody, przykryć i odstawić na 4-8 godzin (np.. na noc)
Następnie przelać wszystko do garnka emaliowanego i krótko zagotować. Zmniejszyć płomień do minimum i gotować na wolnym ogniu 20 minut (nie doprowadzać do intensywnego wrzenia). Po 20 minutach dolać 240 ml soku wiśniowego i krótko zagotować. Przecedzić wywar i po ostudzeniu wypić 3/4 szklanki małymi łykami w ciągu dnia (1 szklanka tj. około 250 ml). Wlać 1/2 litra wywaru do szklanego naczynia i wstawić do lodówki. Resztę wlać do 1/2 litrowych pojemników i zamrozić. Świeżą natkę pietruszki (4 pęczki) gotować w 1 litrze wody przez 3 minuty. Wypić po ostudzeniu 1/2 szklanki wywaru. Pietruszkę wyrzucić. Połowę wywaru z pietruszki wstawić do lodówki. Drugą połowę zamrozić. Po zużyciu wywaru przygotować nową porcję ze świeżej natki pietruszki.
Po około 2 tygodniach, kiedy pierwsza porcja wywaru z korzeni zostanie zużyta, należy wziąć nową (drugą) torebkę suchych korzeni Hydrangea / Gravelroot / Marshmallow) i przygotować nowy wywar tak jak podano wyżej: namoczyć, zagotować dodając nową porcję soku wiśniowego, odcedzić i zamrozić. Po miesiącu przygotować nową porcję w ten sam sposób (trzecia torebka suchych korzeni). W celu osiągnięcia pozytywnych rezultatów należy oczyszczanie nerek przeprowadzać przez 6 tygodni ( w ciężkich przypadkach dłużej). Od drugiego dnia kuracji:

Porcjowanie: codziennie rano zmieszać 3/4 szklanki wywaru korzeni z 1/2 szklanki wywaru z pietruszki. Dodać 20 kropli Goldenrod Tincture i 1 łyżkę stołową gliceryny. Popijać tę mieszankę małymi łykami w ciągu dnia. Nie za dużo za jednym razem bo można dostać bólu brzucha i parcia na pęcherz moczowy. Przy wrażliwym przewodzie pokarmowym zmniejszamy porcje o połowę.
Razem z mieszanką, którą pijemy należy wziąć codziennie:
– Ginger – po 1 kapsułce podczas 3 posiłków
– Uva Ursi – 1 kapsułka podczas śniadania i 2 kapsułki podczs kolacji
– Witamina B6 – 1 kapsułka dziennie przed posiłkiem
– Magnesium oxide – 1 kapsułka dziennie przed posiłkiem
Do tej kuracji można dołączyć witaminę B2 300mg 1 kapsułka 3 razy dziennie i kwas solny 5% – 4 krople HCl dodać codziennie do wywaru 🙂

Kuracja 2

Można z powodzeniem zastąpić kurację 1. W Internecie na allegro można znaleźć gotowe już zestawy do oczyszczania nerek. Ja skorzystałam z tego zestawu. Koszt ok. 150 zł.

Kuracja 3

Pod koniec kuracji odkryłam zioła nerkowe, które zawierają zestaw ziół do oczyszczania i wzmocnienia nerek, pęcherza i całego układu moczowego. Kuracja ziołami nerkowymi trwa do miesiąca czasu.