Kuracje oczyszczające

Zdrowy i właściwie funkcjonujący organizm to jeden z warunków szczupłej i poprawnej sylwetki naszego ciała. Czytając wiele publikacji na temat odchudzania oraz rozmawiając z dietetykami wyciągnęłam bardzo zaskakujące wnioski. Otóż wśród artykułów w Internecie, instruktarzów specjalistów od wszelkiej maści diet i ćwiczeń nie znalazłam informacji o bardzo istotnej sprawie, również związanej ze skuteczną likwidacją tkanki tłuszczowej. A mianowicie o odpowiednim oczyszczaniu organizmu.

Kuracje detox- często to pojęcie pojawia się w Internecie oraz na nazwach komercyjnych produktów m.in. herbatek ziołowych, które jak głoszą sami producenci mają załatwić sprawę.

Jednym słowem pij herbatkę lub zażywaj ten i ten produkt a schudniesz i oczyścisz organizm.

Hmm trendy i mody się zmieniają, bo co jakiś czas pojawia się nowy cudowny wyrób, który ma przynieść nam zdrowie i upragnioną wagę w szybkim tempie. Oczywiście sami autorzy tego ów cudownego specyfiku żądają za niego krocie, uważając go za cudowną i opatentowana formułę. Tylko ciekawe, że jak szybko ten super suplement się pojawił tak szybko znika. No niestety większość z nas można nabrać tylko raz, choć bywają bardzo gorliwe przypadki.

Dlaczego oczyszczanie organizmu jest tak ważne

Kiedy jesteśmy młodzi a nasze ciała oraz narządy funkcjonują prawidłowo to wszystkie procesy związane ze zgubieniem tkanki tłuszczowej to jak bułka z masłem.

Jednak z wiekiem w wyniku braku należytej dbałości o nasz organizm oraz wiedzy na ten temat przyrasta nam tu i ówdzie, zaczynamy czuć pierwsze symptomy i dolegliwości naszego kochanego ciałka. Sami się dziwimy skąd to się bierze. No cóż wiele się mówi o toksycznym środowisku i żywności- na co tak naprawdę nie mamy za bardzo wpływu.

Latka lecą a w naszym kochanym organizmie zbierają się różnego typu pasożyty, patogeny, złogi, kamienie i wiele innych niepotrzebnych ustrojstw. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, co tak naprawdę ma w sobie nazbierane. A to wszystko sobie tam w nas siedzi i obciąża funkcje naszego ciała. Nasze narządy jak niedostatecznie odżywione i nienaoliwione trybiki maszyny zaczynają niewłaściwie funkcjonować i szwankować.

Zanieczyszczony organizm to również problem ze schudnięciem. Niestety wszystkie te patogeny w nas siedzące skutecznie utrudniają nam zrzucenie tkanki tłuszczowej, a wręcz sprzyjają w jej tworzeniu. Dodatkowo wpływają też na pracę enzymów i hormonów, a także układu pokarmowego i immunologicznego. Dlatego z wiekiem przybieramy na wadze.

Gromadzące się tam patogeny powodują nieodpowiednie wchłanianie składników pokarmowych z produktów żywnościowych oraz upośledzają immunologię naszego organizmu. Organizm nie właściwie pożytkuje te składniki, często zamieniając je w tkankę tłuszczową lub gromadząc te najbardziej niepotrzebne w organach i ukladach (np. gluten, cholesterolu itp).

Dlatego ważną sprawa jest oczyszczenie organów układu pokarmowego, bo właśnie od niego zaczyna się cały proces chorobotwórczy. To ma wpływ na zdolność  naszego układu immunologicznego na usuwanie toksyn i składników niepotrzebnych z naszego organizmu.

Jak oczyszczać organizm

W Internecie znajdziecie wiele sposobów jak oczyszczać poszczególne organy. Ja postaram się podać moje receptury, które Ja stosuję. Niemniej jednak schemat oczyszczania powinien wyglądać, nastepująco:

1 oczyszczanie są nerek i odrobaczanie

2 oczyszczanie jelit

3 oczyszczana wątroba

4 oczyszczanie stawów

5 Dla chorujących na tarczycę- zupka na tarczycę + morszczyn pęcherzykowaty lub kelp