Syndrom wysokiego ego

Pewnego kwietniowego dnia obudziłam się z ciekawą informacją, która przyszła do mnie wprost ze wszechświata na temat naszego ego. Powiem szczerze, że temat jest dla mnie trudny i tak naprawdę nie chciałam o nim pisać. Tymbardziej że nie jestem przekonana, iż Intel, który mi został przekazany może być zrozumiały dla wszystkich.

Sama nie wiedziałam jak to uchwycić, a być może do końca nie przerobiłam tej informacji w mojej przestrzeni serca. Jednak temat chodzi za mną od paru dni i moje wyższe Ja wręcz domaga się, aby się z wami podzielić tymi informacjami z przestrzeni. No cóż będę improwizować.
Tytuł dość kontrowersyjny i sama dużo myślałam swego czasu nad tym ego. Czemu te informacje nazwałam „wysokim ego”? Hmmm… powiem szczerze ten tytuł chodził mi po głowie. No dobra, ale od początku. Zastanówmy się nad tym, czym tak naprawdę jest to ego, które posiada każdy z nas.

Czym jest ego

Ego jest kojarzony z umysłem, czyli tym narzędziem naszej duszy, którym ona posługuje się w naszej rzeczywistości. I takie zadanie pierwotnie nasz umysł miał spełniać. Co prawda nie jestem do końca przekonana ze ego jest naszym całym umysłem. Są to oczywiście moje własne rozważania i nie chcę, nikogo wyprowadzać z błędu. Nie mniej ego jest związane z naszym umysłem, a tak naprawdę z rzeczywistością, w której żyjemy. Dla mnie jest to narzędzie, spełniające bardzo ważne zadanie tu na ziemi. Jest swego rodzaju mechanizmem naszej asertywności, kieruje naszym zachowaniem, a także spełnia rolę security w naszym życiu. Jego głównym zadaniem jest kierowanie naszym instynktem na podstawie informacji zebranych w środowisku w jakim funkcjonujemy. Dzięki niemu potrafimy na bazie analizy wydarzeń odpowiednio zareagować, a tym samym odebrać i przetworzyć informacje płynące z zewnątrz. Kształtuje też nasz charakter i wiąże się również z bardzo dla nas ważną emocjonalną sferą naszego Ja. Ego tutaj na ziemi spełnia bardzo ważne funkcje dla nas samych. Jednym słowem pomaga nam funkcjonować w tym wymiarze. Ważne żeby ono było w równowadze. Co prawda manipulacja naszym umysłem spowodowała, że jest ono też swego rodzaju ciężarem, które nas utrzymuje w pewnych warunkach bytowania. I ten aspekt właśnie chcę bliżej wyjaśnić.

Wysokie ego- czym jest

W naszej cywilizacji wysokie ego wiąże się z większą roszczeniowością wobec świata. Ludzie z takim przydomkiem są pewni siebie, przebojem wchodzą w życie, mają większy poziom wiary we własne możliwości, często też łokciami przebijają się przez życie. Coś ich pcha i pcha do przodu. Oni są symbolem sukcesu, który obecnie jest tak mocno kultywowany we współczesnej cywilizacji. W większości przypadków tak rzeczywiście jest. Choć ego pomaga, ale nie do końca jest synonimem sukcesu na tle np. zawodowym. Często wysokie ego posiadają osoby, które nie osiągają lub nie osiągnęły spektakularnych sukcesów. Mają w swoim przekonaniu, że są nieomylni, nie chcą nikogo słuchać, uważają się za autorytety lub próbują nimi być w swoim otoczeniu. I to właśnie budzi konflikt z otoczeniem. Wszelkiego rodzaju wojny i konflikty zbrojne wynikają właśnie z wysokiego ego ich prowokatorów.
A tak naprawdę wysokie ego nie powoduje wcale wiary w siebie, ani nie podnosi wartości człowieka. To jest iluzja, którą ono stwarza w umyśle człowieka, tworząc mu swego rodzaju zmienną rzeczywistość i nie umiejętność właściwej oceny sytuacji i oceny samego siebie. Często ludzie z syndromem wysokiego ego mają potworne kompleksy, które chcą zamieść pod dywan w postaci tworzenia sobie iluzji autorytetu. Im są one większe tym wyższa skala ego. Podobnie sytuacja ma się z tzw. niskim stanem ego, kiedy mamy do czynienia z ewidentnym poczuciem małej lub brakiem własnej wartości. Temat dotyczy praktycznie każdego z nas, ponieważ w każdym praktycznie przypadku ta szala ego jest przesunięta w jedną lub w drugą stronę. Nierównowaga ego powoduje, że tracimy kontrolę na obiektywną oceną sytuacji i otoczenia. Nie umiemy przyjmować wiedzy płynącej z przestrzeni, przez to stajemy się podatni na programy i kody naszego umysłu, które kierują naszym życiem. Wpycha to nas w stan trzymania w rzeczywistości 3 D i pozwala, aby rządził nami umysł. Trudno też nam jest wejść w poziom własnego serca i posłuchania swojej duszy. Blokowane są wszelkie informacje z poziomu wyższego Ja. Jednym słowem stajemy się ofiarami systemu, w którym żyjemy. W ten sposób właśnie jesteśmy manipulowani i kontrolowani poprzez wytrącanie w poziomu równowagi naszego ego.

W rzeczywistości ego jest narzędziem duszy i częścią naszej istoty. Pierwotnie miało służyć naszej świadomości do porozumiewania się i funkcjonowania w rzeczywistości naszego świata. Niemniej jednak stało się również doskonałym narzędziem do manipulowania i kontroli nami jak stadem baranów. Dlatego nie samo ego jest winne całej matrixowej sytuacji, tak jak nam próbuje się wmówić ( kolejna manipulacja), ale to co z nim zrobiono. Jeżeli uda nam się trzymać nasze ego w równowadze, staniemy się obojętni na te programy, a tym samym przestaną one działać na nasz umysł i jestestwo. Wiedza oraz praktyka świadomego wychodzenia z poziomu swojego umysłu ( wchodzenia w wyższe Ja) i umiejętność obserwowania swojego umysłu jest skutecznym środkiem do obrony przed wszelkiego rodzaju manipulacją i kontrolą nad naszą istotą. Świadomość Kim Jestem utrzymuje nasze ego w równowadze.