Kobieta w oczach mężczyzny. Woman in men’s eyes

Czy istnieje kobieta, która by nie miała krytycznych uwag co do własnego ciała i wyglądu ?  Praktycznie każda z nas spoglądając w lustro widzi masę swoich wad. Każda w swojej świadomości nosi pewne kompleksy co do własnej urody. I skrzętnie je skrywa, co by nie wyszły na światło dzienne. 

Hmm…. nieraz się nad tym zastanawiałam i stwierdziłam, że to chyba już taka kobieca natura. My jako kobiety mamy dość wyostrzony zmysł wzroku i wyjątkowy talent dostrzegania tego czego nie widzą inni.

Drogie Panie nie ma ludzi bez wad, a szczególnie wad fizycznych. Wszechobecna moda na szczupłe i zgrabne ciało powoduje, że już od nastoletnich lat patrzymy na siebie jak na niedoskonały obiekt, porównując się do modelek z telewizji czy katalogów mody lub pisemek dla mężczyzn. Przez szeroko rozumiany przemysł medialny nabawiamy się zupełnie nieuzasadnionych kompleksów, które potęgują się jeszcze bardziej z biegiem czasu. Szczerze powiem, że to nas oddala od naszej kobiecości i cech kobiecych, które powinnyśmy przejawiać i celebrować. Bo tego oczekują od nas mężczyźni. A przez nasze kompleksy zamiast być ciepłe i czułe, a tym samym emanować miłością i czułością do mężczyzn, stajemy się zrzędliwe, zołzowate i … nieszczęśliwe.

A co tak naprawdę widzą mężczyźni, patrząc na nas ?

Popularna książka „Mężczyźni są z marsa, kobiety z wenus” John Gray ukazuje różnice między postrzeganiu świata przez obie płcie. Dotyczy to również patrzenia mężczyzn na kobiety. W ich oczach to co w nas kobietach wydaje się wadą, oni albo zupełnie tego nie zauważają lub rozpatrują w zupełnie innym aspekcie.

Generalnie mężczyzna widzi w tobie to co czyni ciebie kobietą. Oznacza to, iż patrząc na ciebie dostrzega rzeczy, które są oznaką twojej kobiecości. Jednym słowem piersi, biodra, tyłek i krągłości, a nawet sposób w jaki się poruszasz. Duża pupa czy oponka wcale nie kojarzy się mężczyźnie źle, a wręcz przeciwnie. Jest to atrybut twojego kobiecego aspektu.

Bardzo popularne hasło:

„Bez piersi i brzucha to żadna dziewucha”

Jakże w tym wypadku jest na czasie. Przypominaj je sobie każdego dnia, gdy spoglądając w lustro będziesz znowu krytykowała swoje szerokie biodra, grube uda czy wydatny brzuch, a już nie wspomnę o przysłowiowych czterech literach. I powiedz sobie w duchu JESTEM KOBIETĄ. 

Druga sprawa– mężczyźni  nie skupiają się na wydatnym nosie, wąskich ustach, małych oczach czy cellulicie. Oni widzą to, co sprawia ze jesteś unikalna- jedyna w swoim rodzaju. Ta zmarszczka pod okiem, która tak Cię denerwuje… on sobie myśli: jest cudowna. Oponka na brzuchu- jest zbyt blisko pupy, która dość uwydatniona jest najlepszą częścią twojego ciała i pobudza go do działania. Twoje usta są zbyt małe- on patrzy jak ładnie się uśmiechasz i mówisz do niego.

Gdy facet zauważy konkretną część twojego ciała, która twoim zdaniem jest okropna- to dla niego będzie ona czymś wyjątkowym, unikalnym…dla niego to jesteś TY, a ponieważ to jesteś TY, chcę się nią cieszyć jak pozostałymi twoimi częściami ciała. To jakby w jego oczach identyfikuje ciebie. Jak np. znamię na ramieniu czy piega pod okiem, którą próbujesz wybawić różnymi sposobami.

Powiem ci, że Ty jako kobieta posiadasz magiczną moc. Im bardziej zwracasz uwagę swojego mężczyzny na pewne niedoskonałości swojego ciała, tym bardziej go zniechęcasz do siebie. W ten sposób możesz w prosty sposób zniszczyć wasz związek. A wspólny sex stanie się dla niego utrapieniem i gehenną. On myśli: „ Mógłby ją pieścić cały dzień”, Ty wysyłasz sygnały „ Jestem zbyt gruba i mam wydatny brzuch”. Tym samym odrzucasz nie tylko siebie, ale też jego samego. Jego pragnienie kochania cię oraz jego myśli jak bardzo go podniecasz idą w niwecz. Pamiętaj jedną rzecz, że jeśli on ciebie wybrał i zaakceptował twoje ciało- to jesteś dla niego doskonałością pod każdym względem. 

Zapomnij o swoich kompleksach

Na nasze niedoskonałości jest jeden sposób. A więc postępowanie odwrotne. Pokaż mu swój pedicure. Ubierz koronkową bluzkę bez rękawów, włóż seksowną suknię bez pleców. Bezlitośnie drażnij go tym, co w tobie jest najlepsze, żeby cie jeszcze bardziej pożądał i wielbił. Bo każda kobieta ma też swoje walory, które warto wyeksponować dla swojego mężczyzny. A idealne modelki ….

Mężczyźni kochają realne kobiety- takie z krwi i kości

Perfekcyjne ciała na wybiegach mody, w magazynach czy telewizji tak naprawdę nie stanowią dla nas żywych kobiet żadnej konkurencji. Dla mężczyzn tak naprawdę liczą się te, które są w ich otoczeniu, oddychają pełną piersią i pachną swoją kobiecością. Jeżeli mężczyzna nawet fantazjuje o seksownej blondynce z wielkimi cyckami, to zawsze górę wezmą te, które są w zasięgu jego wzroku i poruszają się w jego środowisku.

Zatem pielęgnuj i sław swoje ciała i nie pozwól, aby twoje wyimaginowane kompleksy zniechęciły mężczyznę do ciebie.

 Pamiętaj, że zasługujesz na całą męska uwagę, jaką mężczyźni chcą ci dać.