Bycie współczesną kobietą

Pisząc ten artykuł od razu przypominają mi się słowa bardzo znanej piosenki z filmu „Piętro wyżej” z roku 1937, śpiewane w oryginalnej wersji przez Barbarę Rylską:

„Sex appeal, to nasza broń kobieca, Sex appeal, to coś co was podnieca, Wdzięk, styl, czar, szyk, Tym was zdobywamy w mig, ooooo”

No właśnie co z tą kobiecością… Jak być kobietą w dzisiejszych czasach ? Pytanie wydaje się dość trywialne. Obecnie mamy tyle informacji i praktycznych porad na temat stylu życia współczesnej kobiety. A pomimo wszystko wiele z nas kobiet ma problem z byciem prawdziwą kobietą. Z moich obserwacji wynika, iż nasza kobiecość ginie w otchłani codziennego życia, jakie nas wszystkie dotyka. Warunki życia, codzienny stres, ofensywne nastawienie do rzeczywistości, które w nas wręcz wymusza przejawianie męskich wzorców powoduje, że często gubimy się i zapominamy, kim tak naprawdę jesteśmy. A jesteśmy kobietami.

Wiedza bycia kobietą naszych prababć, które doskonale miały tą świadomość, umyka nam we współczesnym świecie, który promuje typowe męskie zachowania. Jak to wpływa na nasze związki? Same to możecie ocenić we własnym domu i życiu. Czym jest bycie kobietą? Cechy kobiecości to ciepło domowego ogniska bijące z naszego serca, czułość jaka okazujemy dzieciom i naszemu mężczyźnie, delikatność, uśmiech i entuzjazm, mądrość wewnętrzna oraz wygląd zewnętrzny. Działać po kobiecemu to przejawianie piękna zewnętrznego jak i wewnętrznego we wszystkich aspektach naszego życia.

Łagodność to jest atrybut naszej kobiecości. Ile z nas dzisiaj potrafi być łagodne ? Łagodne dla naszych bliskich. Często zachowujemy się jak mężczyźni- przejawiamy agresję, chcemy dominować, a najgorsze to co słyszę, szczególnie wśród młodych kobiet to przeklinanie, palenie papierosów i…. picie wódki lub piwa na ławce z młodymi mężczyznami. Gdyby jedna z drugą mogła spojrzeć na siebie, jako niezależne obserwatorki – ciekawa jestem w jaki sposób same siebie by odebrały. Moje drogie młode panie:

Takim zachowaniem nigdy nie zdobędziecie wartościowego faceta

Ponieważ prawdziwy mężczyzna szuka kobiety, a nie drugiego faceta. A współczesne kobiety starają się dorównać mężczyznom, a nie być sobą.

Droga kobieto, przejawiając męskie cechy charakteru przegrywasz na samym starcie z każdym mężczyzną.

W tym wypadku wręcz się ośmieszamy w oczach mężczyzn. Żaden prawdziwy mężczyzna poważnie nie potraktuje takiej kobiety.

Nigdy nie będziemy mężczyznami i nie starajmy się nawet nimi być. To nie służy nam  ani samym mężczyznom. Nauczmy się po prostu  być od nowa kobietami.

Warsztaty terapii kobiecej Sylla