Gimnastyka słowiańska czarownic

„Cudze chwalicie swojego nie znacie” 

Słowiańska joga, bo tak można nazwać ten rodzaj gimnastyki dla kobiet, wywodzący się  z pogańskiej kultury naszych przodków. Związana jest z tradycją starożytnych Słowian czczących „Biereginie” – boginie-opiekunki i obrończynie przed złymi siłami przyrody. 

O pięknie słowiańskich kobiet krążyły i nadal krążą opowieści i legendy, a złośliwe plotki mówiły o związku czarownic ze złymi duchami. Słowianki odznaczały się smukłością, posiadały wiele kobiecego uroku, zdrowia i wytrzymałości. Jednym z powodów utrzymywania takiej czarującej doskonałości była gimnastyka słowiańskich czarownic – system ćwiczeń, wzmacniających ducha i ciało. Zwano ją „słowiańskim zdrowiem” i porównywano z różnymi wschodnimi praktykami. Jednak sam zestaw ćwiczeń jest unikalny i daje prawdziwe magiczne efekty.

Gimnastyka słowiańska- stojąca woda 

Stojąca woda to strażniczka, która wchłania i przechowuje w sobie wiedzę. Zadaniem kobiety jest utrzymywanie wiedzy i miłości w swoim domu. My jako strażniczki ogniska domowego jesteśmy swego rodzaju opiekunkami naszej rodziny- stąd nazwa kojarząca się z energią kobiecą.

Gimnastyka „Stojąca woda”, oprócz sakralnych elementów, zawiera praktyczne ćwiczenia mające na celu utrzymanie zdrowia kobiet. Ćwiczenia te powstały z powiązania z pogańską kulturą naszych przodków, z tradycją starożytnych Słowian czczących swoich obrońców przed siłami przyrody. Zgodnie z prasłowiańską legendą: świat składa się z trzech części – górnej, średni i dolnej. Każda część ma swoje miejsce, ale można oddzielić je od siebie. Wszystko wychodzi z tych światów i wraca do nich. Człowiek rodzi się, żyje i umiera w tych światach podporządkowując się ich prawom i zasadom. Każdy z tych światów, z kolei, składa się z dziewięciu części (kręgów). Części światów określają cały przebieg wydarzeń w życiu człowieka: one wpływają na jego narodziny i śmierć, dają mu miejsce w życiu chroniąc lub szkodząc człowiekowi. Wszystkie światy są poza sobą, chociaż w życiu człowieka stale przechodzą jeden w drugi. Wiele dają te części w zrozumieniu jego losu. Aby zrozumieć człowieka, sens jego życia i mieć wpływ na niego, powinien on wiedzieć w jakiej części świata się urodził, gdzie żyje i gdzie pójdzie. Wtedy odkryje się przed nim tajemnica życia i łatwiej mu będzie zrozumieć jego drogę i pokonywać choroby jego prześladujące. Dla tego aby określić miejsce pobytu człowieka w światach i ich częściach, trzeba znać miejsce i godzinę urodzin.

Stojąca woda to zestaw 27 ćwiczeń podzielonych na trzy grupy: Górny świat, średni świat, niski świat. Każdy ze światów składa się dziewięciu zestawów ćwiczeń. Z tym że z tego zestawu wykonujemy 7 ćwiczeń, które są indywidualnie ustalane dla każdej kobiety na podstawie daty urodzenia oraz  faz księżyca i słońca.

Ćwiczenia nie polegają na powtarzaniu ruchów, ale na zdolności wykonywania ich w stanie intymności, rytuału i magii. Dlatego najlepiej je ćwiczyć na boso w bezpośrednim kontakcie z ziemią, pozostawić odkryte kolana, nie ubierać stanika i nie wiązać włosów- nie blokujemy wtedy przepływu energii. Ruchy należy wykonywać płynnie, aż organizm się do nich przyzwyczai. Ćwicząc-można dosłownie poczuć jak ruch pochodzi z ziemi, słońca i wody.

Jakie korzyści niesie stosowanie słowiańskiej jogi 

Zdrowie i atrakcyjną figurę przede wszystkim. Mechanizm polega na aktywizacji pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jak wykazały doświadczenia wykonywanych ćwiczeń, gimnastyka nie tylko przywraca zdrowie, ale również koryguje figurę. Podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych „Stojąca woda” aktywnie działają mięśnie pleców, piersi, brzucha, szyi, pasa barkowego. Te kobiety, które zajmują się gimnastyką zauważyły, że pomagały one ich nogom odzyskać elegancką formę, figurze odzyskać swój zbliżony do ideału kształt, pojawiała się zdumiewająca postawa sylwetki oraz zamieniał na lepsze krok, chód. Oprócz zmian sylwetki, polepszał się ogólny stan zdrowia. Wskazanie na zdrowotny efekt gimnastyki jest ważny, dlatego że na zajęcia przychodzą nawet kobiety 70 — 80 letnie. Twierdzą one, że korzystając z kompleksowej gimnastyki kobiecej uzyskały znaczne polepszenie stanu zdrowia, które zauważyły nie tylko one same, ale również wszyscy członkowie ich rodzin.

Zalety słowiańskiej gimnastyki

  • korekcja postawy, prosty kręgosłup, wzmocnienie mięśni i stawów, ciało staje się bardziej plastyczne, pełne wdzięku i siły,
  • korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, normalizacja ciśnienia krwi, odmłodzenie dzięki regeneracji ciała i oczyszczeniu kanałów energetycznych, odzyskanie witalności i sprężystości ciała,
  • profilaktyka i pomoc w leczeniu „kobiecych chorób (PMS, niepłodność, menopauza) poprzez wyregulowanie poziomu hormonów; przygotowanie do porodu i ułatwienie procesu porodu
  • normalizacja procesu przemiany materii; harmonijne, kobiece proporcje ciała,
  • zwiększenie przyjemności seksualnej i ożywienie intymnych związków dzięki rozbudzeniu wewnętrznej energii,
  • zdobycie umiejętności samoregeneracji, bycia w kontakcie z samym sobą i jedności ze światem, która ułatwia pozostanie w formie i dobrym nastroju,
  • harmonizacja w rodzinie na poziomie psychicznym i fizycznym,
  • odkrycie przyrodzonych sposobów realizacji siebie w życiu poprzez poznanie słowiańskiej symboliki i rozwinięcie pamięci przodków,
  • pozytywny wpływ na relacje z bliskimi; zwiększenie poczucia własnej wartości,
  • odnalezienie własnej drogi: do siebie, szczęśliwej rodziny; realizacja własnych celów i marzeń.

Gimnastyka czarownic wymusza prawidłową pracę gruczołów i właściwe zarządzanie gospodarką hormonalną. Ćwiczenia są bardzo proste, a jednocześnie bardzo skuteczne. Uwzględniają maksymalne potrzeby kobiecego ciała. To masaż dla kręgosłupa i stawów. W wyniku ćwiczeń ciało staje się zrelaksowane, giętkie i elastyczne, wszystkie narządy i mięśnie zostają dotlenione, zaczynają funkcjonować w pełni. Zwiększa się odporność, znikają przeziębienia. Całe ciało staje się zdrowsze, naturalnie kobiece i uwodzicielskie. Chód i ruchy są harmonijne i piękne. Poprawia się kondycja skóry, paznokci i włosów.

Ponadto ćwicząc stopniowo zmienia się spojrzenie na świat i sposób myślenia: aktywowana zostaje kobieca intuicja, wzrasta ufność w stosunku do własnych uczućGimnastyka ma ogromny, pozytywny wpływ na miednicę i narządy układu rozrodczego. Ćwiczenia kierują energię wewnątrz jamy brzusznej, bioder i pośladków. Pozytywny wpływ jest odczuwalny już po miesiącu praktyki. Poprawia się praca jelit, zwiększa przyjemność podczas stosunków. Znikają przykre doświadczenia związane z napięciem przedmiesiączkowym. Życie intymne staje się pełne zmysłowości i czułości. Gimnastyka zwiększa także możliwość naturalnego zajścia w ciążę.