Świadomość JAM JEST

Czy nieraz nie miałeś odczucia jakbyś znajdował się na wielkiej scenie i odgrywał jakąś rolę ? Czy nie wydaje ci się jakby ktoś kierował i sterował twoim życiem, tak jakby prowadził cię jak kukiełkę na sznurku ? A Ty w żaden sposób nie możesz się temu oprzeć i brniesz przez ten nieuzasadniony do końca spektakl sceniczny- tworzący twoje własne życie. 

Ale czy tak naprawdę jest to twoje życie. Czy w jakiś sposób nie zostało zaaranżowane przez kogoś lub przez coś i ty jak aktor całego dramatu grasz kogoś kim … tak naprawdę nie jesteś. Utożsamiasz się z tą sylwetką i wydaje się ze jesteś tym, (kim) czym ci się wydaje, że jesteś. Przechodzisz przez wszystkie procesy życiowe- to co ci jest dawane, a na co jak ci się wydaje nie masz wpływu. Wszystko do ciebie przychodzi z zewnątrz i jest prawdziwe, realne i namacalne. Słuchasz tego co jest na zewnątrz i jest to dla ciebie jedyna słuszna prawda. I tak znaczna większość naszego społeczeństwa w tym brnie. Akceptując, a nawet już nieświadomie tworząc realia i środowisko, w którym żyją.

Kim Jestem

To pytanie dość egzystencjonalne. Obecnie wiele osób na ścieżce rozwoju duchowego zadaje sobie to pytanie. Jak odzyskać swoja pierwotną tożsamość w tym chaosie dualizmu. Odpowiedź jest prosta, a zarazem dla nas przyzwyczajonych żyć w materii, dość skomplikowana- wyjście ze swojego umysłu. I teraz przeżyjesz szok. To co ci powiem może znacznie zmienić twoja percepcję myślenia, nie nawet nie znacznie. To zmieni twoje życie.

Otóż dwie prawdy ci przedstawię:

Nie jesteś swoim umysłem

To co cię otacza to jest tylko iluzją, stworzoną na twoją i innych potrzeby, żeby cie trzymać w kontroli egzystencji tego świata.

Czym jest umysł- ego

Pierwotnie umysł został stworzony na potrzeby egzystencjonalne trójwymiarowego świata. Generalnie jest to narzędzie naszej duszy, którym ona się posługuje do funkcjonowania na tym poziomie energii.

Dusza-umysł-świadomość

To trzy aspekty tworzące nas na poziomie energetycznym, duchowym i emocjonalnym w świecie 3D.

Świadomość- to jesteś Ty jako ty, który ma świadomość swojego istnienia.

Dusza- znajduje się w duchowej czakrze serca i jest swego rodzaju tą częścią nadświadomości naszego Ja.

Umysł- to właśnie organ, który pierwotnie służył do komunikacji duszy ze świadomością. Notabene dusza i świadomość to praktycznie to samo.  Tutaj zachodzi dość ciekawa sprawa, która całkiem niedawno mi została przekazana. Świadomość i dusza to są jak dwie partycje tego samego dysku, które zostały podzielone, a w między nimi wprowadzono umysł, jako ten, który miał służyć, jako narzędzie komunikacji i zrozumienia tego świata.

Dlatego proces oświecenia opiera się na połączeniu ponownym świadomości z duszą. Co ciekawe na poziomie świata 3 D jest to niemożliwe. Ale jest możliwy bezpośredni kontakt świadomości z duszą bez udziału umysłu.

Umysł-ego

Ponadto ego i umysł wbrew pozorom są narzędziami bardzo nam potrzebnymi, zachodzi tutaj tylko kwestia ich odpowiedniego i właściwego wykorzystania dla naszego dobra a nie zguby.

Ego  miało nas chronić przed negatywnymi wpływami tego świata. Przed zagubieniem samych siebie- pod warunkiem, że jest w swego rodzaju równowadze. Czyli akceptujemy siebie, jesteśmy asertywnie wobec świata i innych. W prosty sposób można nazwać to tak: nie dajemy się wykorzystywać i krzywdzić siebie i nie wykorzystujemy i nie krzywdzimy innych.

Jednak system manipulacji tym narzędziem przez ciemnych spowodował, że ego jest dziś postrzegane, jako coś złego. Organ, który walczy, chce być dominujący, dlatego sprzecza się z innymi umysłami- bo jego racja ma być na wierzchu. Stąd często kłócimy się, ścieramy się w wielu sprawach i poglądach- bo tego chce nasze ego. To jest swego rodzaju wojna umysłu o przetrwanie na tym świecie nasz umysł ciągle myśli, wytwarza nam ciągi myślowe, żyje przeszłością lub przyszłością i odciąga nas od bycia tu i teraz. Dlaczego tak robi ?

Bo życie bez myślenia, bez napędzania myśli i funkcjonowanie tu o teraz wydaje mu się śmiercią i porażką. Nie rozumie, że swój potencjał może wykorzystać do świadomego, konstruktywnego myślenia i analizy, a nie nakręcania się, wytwarzania negatywnych emocji i ciągłej walki o przetrwanie.

Drugą sprawą jest to, iż umysł jest podatny na wpływy zewnątrz. On nam tworzy świat tak naprawdę przez programy i kody, które otrzymywaliśmy od momentu urodzenia z zewnątrz do dnia dzisiejszego. I tak kreujemy nieświadomie nasz świat- przez nasz umysł. Dlatego w życiu dorosłym funkcjonujemy na poziomie ONI ( czyli świat zewnętrzny), a nie JA (świat wewnętrzny). Nie umiemy wejść do siebie i tam szukać siebie i prawdy życia. Część programów ( w postaci implantów) została nam założona właśnie w umyśle. I co najważniejsze umysł zaczął nas kontrolować i sterować naszym życiem, a nie my nim.

Czym zatem jest świadomość JAM JEST

Kiedy uciszasz swoje myśli, stwarzasz sobie przestrzeń do niemyślenia, w twojej przestrzeni pojawia się cisza. W tym momencie funkcjonujesz TU i TERAZ. Nie ma przeszłości ani przyszłości. Zagłębiaj się w tej ciszy i sam się przekonaj, co czujesz. Ta cisza to jesteś właśnie TY, czysta świadomość JAM JEST. Kiedy jesteś poza swoim umysłem, albo patrzysz na swój umysł z perspektywy obserwatora nie jest w stanie na ciebie działać żaden bodziec świata zewnętrznego, ponieważ tak naprawdę wszystkie narzędzia i programy do irytowania ciebie na tym świecie znajdują siew twoim umyśle. Myśli i programy w umyśle wytwarzają emocje i zdarzenia, a emocje kumulują się w ciele. Nadmiar emocji w naszym organizmie wywołuje dolegliwości i stany chorobowe. Kiedy przejmujesz kontrolę nad umysłem, patrzysz obiektywnie na to co się w nim dzieje i w twoim ciele, nie utożsamiasz się z tym, wtedy wszystkie te czynniki przestają mieć na ciebie wpływ i możesz ich się z czasem zupełnie pozbyć, nie zasilając ich poprzez utożsamianie się z nimi.  To jak wahadło, które niezasilane z zewnątrz zaczyna wyhamowywać i wygasać.

Dlatego w ciągu dnia wchodź jak najwięcej w głąb samego siebie, słuchaj samego siebie (swojego umysłu, myśli) nie analizując, krytykując czy oceniając. Bądź obiektywny. Jakbyś był świadkiem obserwatorem. A uwierz sam dojść do wielu ciekawych rzeczy w swoim życiu.